Uzdrawianie praniczne

Metoda uzdrawiania pranicznego opiera się na założeniu, że każde ciało ludzkie składa się z dwóch części. Pierwsą częścią jest widzialne ciało fizyczne, natomiast te drugie bardziej tajemnicze, to niewidzialne ciało energetyczne. Ciało fizyczne możemy dotknąć ora zobaczyć natomiast ciało bioplazmatyczne zbudowane jest z niewidzialnej energii świetlej, które przenika ciało fizyczne i rozciąga się poza jego granicę, nawet do 12 cm. 

Uzdrawianie praniczne 

Uzdrawianie praniczne jest znaną nauką i sztuką leczniczą. Polega na tym, że aby uzyskać poprawę w ciele fizycznym, wykorzystuje się działanie bioenergii, czyli prany. W jej zakres wchodzą różne zabiegi czy manipulacje wykonywane na ciele bioplazmatycznym pacjenta przy użyciu bioenergii. Bioenergia, inaczej prana to siła, która utrzymuje ciało przy życiu i jest odpowiedzialna za jego zdrowie. Uzdrowiciel przekazuje swoją energię życia osobie chorej, powodując tym samym poprawę jego zdrowia, a nawet wyleczeczenie. Energia ta pochodzi z żywiołów natury jak promienie słoneczne, ziemia oraz powietrze. W zależności od czego pochodzi prana, ma różne właściwości, przykładowo energia pochodząca z promieni słonecznych działa pobudzająco na ciało i sprzyja jego zdrowiu, a energia pochłaniana przez ziemię (można ją uzyskać stąpając boso po ziemi), dlatego też pobieramy ją często nieświadomie,  sprzyja poprawie zdolności jasnego myślenia. Pranę można przekazać innym osobom w celu ich leczenia. Zwykle osoby, które wypełnione są energią sprawiają, że czujemy się przy nich lepiej i odwrotnie osoby, które są zmęczone mogą nieświadomie pobierać pranę od innych. Główną rolę w procesie uzdrawiania odgrywają także czakry. 

Czy można się nauczyć uzdrawiać? 

Żeby móc uzdrawiać konieczne jest ukończenie odpowiednich kursów, których jest zwykle 5. Na kursie podstawowym można poznać zasady i proste metody uzdrawiania pranicznego, aż do tych bardziej zaawansowanych. Podstawowy kurs skupia uwagę na rozwijanie wrażliwości dotykowej i na rozpoczęcie prostych zabiegów pranicznych. Do osiągnięcia wprawy w kursie podstawowym mogą minąć nawet dwa miesiące regularnej praktyki. W kursie średnim można dowiedzieć się o metodzie oddychania pranicznego. Warto na tym etapie rozwinąć także swoją wrażliwość wzrokową. Możliwe jest, że opanowanie nowych technik może zająć nawet pół roku treningu, po którym można już zacząć uzdrawiać w nietrudnych przypadkach. Możliwość uzdrawiania na odległość jest już dość zaawansowaną umiejętnością, do której przygotowuje się latami. Kurs zaawansowany przeznaczony jest dla osób, które mają opanowane metody wizualizacji i umiejętność leczenia na odległość. Muszą także posiadać wiedzę o chorobach i właściwościach różnych rodzajów prany. Uzdrowiciele zaawansowani powinni posiadać także silne ciało bioplazmatyczne i aurę wewnętrzną o minimalnym promieniu jednego metra.