Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Wypadanie włosów to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na ograniczenie ilości wypadających włosów. Wystarczą niewielkie zmiany w codziennej pielęgnacji by włosy szybko odzyskały idealny wygląd. Poniżej przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby, które przynoszą doskonałe efekty.

Odpowiednia pielęgnacja

Najczęściej osłabiamy swoje włosy podczas dbania o nie. Brzmi to paradoksalnie, jednak nieodpowiednio prowadzona pielęgnacja może znacząco osłabiać pasma, sprawiać, że stają się łamliwe oraz przesuszone.
Pamiętajmy więc o tym, że szampon przed nałożeniem na włosy powinien być rozrzedzony wodą. Pod żadnym pozorem nie trzyjmy również włosów mocno w trakcie mycia oraz osuszania ich z wody.
Ręcznik warto zamienić na kawałek bawełnianej tkaniny lub specjalny, jedwabny czepek, który nie uszkadza włosów. 

Stylizacja włosów – tak ale z rozwagą

Kolejnym problemem jest nieodpowiednia stylizacja włosów. Suszenie ciepłym powietrzem, używanie lokówek, prostownic oraz obciążających kosmetyków do stylizacji sprawiają, że włosy stają się coraz słabsze. Dlatego też z urządzeń tych nie warto korzystać każdego dnia. O wiele lepiej postawić na suszenie włosów zimnym powietrzem lub pozwalać im wyschnąć.
Bardzo ważną kwestią jest wykorzystywanie dobrych jakościowo kosmetyków. Unikajmy szamponów, odżywek i kosmetyków do stylizacji, które zawierają w swoim składzie parabeny oraz SLS. Składniki te negatywnie wpływają zarówno na kondycję skóry głowy, jak i włosy.